Септембра 2010. године смо конкурисали за пројекат Министарства за телекомуникације и информатику "ДИГИТАЛНА ШКОЛА" и тај пројекат је заживео почетком ове школске године. У мају 2011. године смо у оквиру овог пројекта добили 27 нових компјутера и оформили два дигитална кабинета чије слике можете пронаћи и у постојећој фото-галерији сајта, један је у матичној школи, а други служи ученицима у подручним одељењима Уровци и Кртинска и стациониран је у Кртинској.

Велика ствар сем нових компјутера је то што се на овај начин дигитално описмењује много већи број ученика наше школе него раније и што су у оквиру дигиталних учионица компјутери тако умрежени да омогућавају много лакши рад и ученицима и њиховим наставницима. Тако се број компјутера код нас у школи повећао на укупно 55 компјутера од чега су 42 нова компјутера добијена не само преко пројекта Дигитална школа него и донацијом Градског секретаријата за образовање и Аеродрома Никола Тесла-Београд, пре свих госпође Драгице Моро и господина Мирослава Чучковића, члана градског већа као и директора Аеродрома Београд господина Велимира Радосављевића. Особа која руководи радом дигиталних и информатичких кабинета је професор информатике и рачунарства Мијат Ђурић.