Пројекат "Зелена јабука", еколошки пројекат који ће ученици наше школе а пре свега чланови еколошке секције спроводити током ове школске 2011/2012. године, а завршна акција биће одржана у мају месецу, као завршна приредба где ће се приказати достигнућа и рад наших ученика и њихових наставника током овог пројекта. Уз сагласност свих обреновачких основних школа као и уз сарадњу Јавног предузећа за заштиту животне средине Обреновац ћемо све значајније датуме у вези са екологијом и очувањем животне средине обележити учествовањем наших ученика и пригодним акцијама ширити свест здравог живота не само у нашој школи него и у целој општини Обреновац.

До сада су ученици ове секције као и представници ђачког парламента учествовали у изложби кућних љубимаца која је одржана октобра месеца у Пољопривредно-хемијској школи, као и у такмичењу у организацији општине Обреновац "Светски дан без аутомобила" где су бициклама и њиховом вожњом показали вредност и неговање здравијег начина живота.