Пројекта спроводи Немачка организација за међународну сарадњу ГИЗ у партнерству са Министарством просвете, науке и технолошког развоја и Министарством омладине и спорта Републике Србије.

Циљ пројекта је успостављање одрживог и функционалног система професионалне оријентације у свим основним школама и канцеларијама за младе у Србији у периоду од 2011-2015. године. Ученици  седмог и осмог разреда би кроз радионице, посете експерата, реалне сусрете са светом занимања, упознали своје способности, склоности и нтересовања у односу на будуће занимање, и  што самосталније донели одлуку о избору своје будуће школе/занимања.

Током школске године ученици су могли да упознају карактеристике неких занимања, кроз посете експерата, археолог, хирург, туристички водич, доктор славистике, економиста...

У нашој школи је 2.3. 2013. одржан „ Сајам занимања“ у сарадњи са менторском школом „Живојин Перић“ из Стублина и О. Ш. „Јефимија“. На сајму су била представљена занимања у средњим стручним школама из Обреновца, Београда и Уба. Ученицима су се представиле Техничка школа Обреновац, Пољопривредно – хемијска школа Обреновац, Школа за дизајн текстила Вождовац, Школа за дизајн коже Савски венац, Грађевинска школа Звездара иТехничка школа „ Дрвоарт“ Стари град.

Група ученика осмог разреда у пратњи наставнице енглеског језика Јасмине Трнинић је посетила  Националну службу за запошљавање у Београду, где су ученици радили тест професионалних интересовања и обавили разговор са психологом, како би ускоро донели адекватну одлуку о избору средње школе