Током овог месеца је покренута акција прикупљања старог папира уз подршку фирме "ECO-Dvorište" чији је власник госпођа Валентина Калоперовић и уз чију сарадњу смо у свакој учионици и наше матичне школе и подручних школа поставили по једну корпу у коју се убацује само стари папир. Са том акцијом смо хтели да подигнемо еколошку свест наших ученика па и њихових родитеља, јер хоћемо да кроз већи одзив и више прикупљеног старог папира током целе школске године покушамо да кроз његову продају обезбедимо још додатних средстава у школи којима би се купила учила и оно што је преко потребно одређеним предметима да би се настава још успешније одвијала.

Пошто је од општине Обреновац добијено 800000 динара за адаптацију подручне школе у Кртинској, фирма која је изабрана на конкурсу је те радове у највећем делу завршила током овог месеца, и школа у Кртинској сада сасвим другачије изгледа са новом столаријом, прозорима и вратима који сигурно побољшавају сигурност како саме школе тако и деце и наставника који тамо имају наставу. Та сигурност је била угрожена и због лошег стања пећи којима се врши грејање у њој. Захваљујући донацији Термоелектране-Никола Тесла од 90000 динара и тај проблем смо успели решити, куповином нових пећи за грејање које су безбедност ученика и особља које тамо ради побољшали. Сигурно да коначно решење тог проблема захтева изградња система грејања на котао, чији пројекат чека на одобрење у Градском секретаријату за образовање где смо конкурисали, а за чију израду су нам помогли управо људи са ТЕНТ-а А.