Поводом Дана Светог Саве, школске славе, у нашој школи је припремљено да у недељу, 27. јануара 2013. године, буде свечано сечење славског колача уз присуство великодостојника обреновачке Цркве, домаћина славе од прошле године, овогодишњег домаћина који ће славу преузети, наставног кадра и ученика наше школе. Прослава почиње у 11 часова у главном холу старог дела зграде Прве обреновачке основне школе. Припремљен је пригодан програм који ће бити зачињен са доделом светосавских награда ученицима чија је учионица најлепше сређена, као и најбољим ликовним и литерарним радовима у старијим и млађим разредима на тему "ЗЕМЉА СНОВА".

Поводом Дана школе, 189. рођендана Прве обреновачке основне школе, припремили смо следећи програм:

• 24. јануара 2013, четвртак, биће одржано традиционално руско-српско вече, у 18 часова у Свечаној сали наше школе, на спрату
  • 25. јануара 2013, петак, биће одржано, по први пут, КАРАОКЕ такмичење, ученика старијих разреда, са почетком у 18 часова у Свечаној сали наше школе, на спрату
  • 28. јануара 2013, понедељак, биће одржане приредбе поводом Дана школе, прва у 12 часова за ученике млађих разреда наше школе, а друга у 19 часова за све грађане Обреновца, госте, бивше раднике и ђаке ове школе, обе у великој позоришној сали Спортско-културног центра Обреновац

Позивамо све заинтересоване, за било који део програма наше прославе, да нам се придруже и увеличају својим присуством ове дане.