Ученица VIII1 - ИВАНА СТЕВАНОВИЋ коју је кроз додатну наставу, за такмичење припремала Весна Лежаић, професор руског језика освојила је прво место на општинском и градском такмичењу и друго место на републичком такмичењу из руског језика.

На првој регионалној Олимпијади из руског језика која је одржана 25.05.2013 у Новом Саду коју је организовао Руски центар фонда "Руски мир" при гимназији "Ј.Ј. Змај" из Новог Сада и компанија НИС, а под покровитељством Министарства просвете и Министарства омладине и спорта, у сарадњи са Славистичким друштвом Србије, учествовале су две ученице наше школe и постигле одличне резултате.

ДАНИЈЕЛА ДРАГУТИНОВИЋ (VII3) је освојила треће место у специјалној категорији, а ученица ИВАНА СТЕВАНОВИЋ (VIII1) је освојила четврто место у категорији ученика седмих и осмих разреда.(припремала их је професор руског језика Весна Лежаић)