Средином месеца јула у сали за физичко васпитање Прве обреновачке основне школе су снимани кадрови за нови филм домаће продукције ЈЕСЕН САМУРАЈА.

Филмска компанија GARGANTUA FILMS је до сада реализовала филмске пројекте као што су Мали Будо, Жућко, Прича о Радивоју Кораћу, Чарлстон за Огњенку, који су наишли на позитивне критике не само у Србији већ и у региону и свету, а добитници су преко тридесте награда и признања.

У филму Јесен Самураја се промовише спорт као позитвна вредност и смерница за млађе генерације.

Глумачку екипу чине наш познати глумци : Весна Тривалић, Катарина Жутић, Никола Којо,Петар Стругар, Сергеј Трифуновић, Христина Поповић, Андрија Милошевић.

Част нам је што су продуценти филма изабрали нашу школу и салу за снимање новог филма.