Поводом 2. априла Светског дана дечје књиге Библиотека „Влада Аксентијевић“ у Обреновцу је расписала конкурс за најлепшу бајку за ученике обреновачких основних и средњих школа. На конкурс је стигло укупно 84 радa, од тога у категорији млађих разреда 54 рада.

Приспеле радове оцењивао је жири у саставу Владимир Андрић, Радмила Томић и Драган Ж. Бабић и доделио следеће награде:

Млађи  разреди основне школе:

• за једоставну и дечје мудру бајку: Кратка бајка о успеху – Александра Лулић IV2, Прва обреновачка основна школа
Специјална награда:
  • за прве успешне кораке у писању бајки: Брат и сестра – Ема Крајиновић I-1, Прва обреновачка основна школа

Сви награђени ученици на поклон су добили књиге које је обезбедила Библиотека „Влада Аксентијевић“ и Комисија за културу Градске општине Обреновац.